Dlouhodobé rozvojové programy
Dlouhodobé rozvojové programy jsou kombinací tréninku a individuálního koučinku. Během tréninku účastníci získají znalosti a procvičí si dovednosti k jednotlivým vzdělávacím modulům. Následné individuální koučování jim pomůže tyto znalosti a dovednosti skutečně implementovat v jejich konkrétní manažerské praxi. Tím se eliminuje častý problém všech vzdělávacích aktivit, kdy obvykle účastník, ač plný dobrých předsevzetí, po návratu z kurzu zapadne do své každodenní pracovní rutiny a ke skutečné realizaci změn nedojde, nebo dojde jen v omezené míře. V rámci koučinku budou s každým účastníkem nastaveny konkrétní cíle – na čem chce pracovat, co chce změnit, v čem se chce zlepšit, co chce v praxi realizovat. Na jednotlivých koučovacích sezeních pak budeme hledat a plánovat konkrétní kroky k dosažení cílů a vyhodnocovat pokroky.
Struktura programů:
Délka trvání : 6 měsíců
Počet účastníků: 2 – 10
Místo: dle dohody se zadavatelem
Cena: 30 000,- Kč za účastníka
při účasti více než 2 účastníků z jedné firmy sleva 10%
Cena zahrnuje:
- 6 školících modulů (každý v délce 4 hodiny). Dle dohody možno realizovat jako 6 půldenních seminářů 1 x měsíčně, nebo jako 3 celodenní semináře 1 x za 2 měsíce.
- Individuální koučovací sezení pro každého účastníka (2 koučovací sezení měsíčně, tj. 12 hodin individuálního koučinku během programu pro 1 účastníka).
- Písemné materiály a podklady k jednotlivým školícím modulům.
- Emailová a telefonická podpora během programu – každý účastník může využít 2 emaily nebo telefonické hovory s koučem měsíčně pro konzultování aktuálních problémů.
V ceně nejsou zahrnuty případné náklady na pronájem školící místnosti, cestovné a ubytování lektora a na stravování, cestovné a ubytování účastníků.
Rozvoj manažerských dovedností
Program je vhodný pro manažery na všech stupních řízení, včetně mistrů, a pro personální rezervy na manažerské pozice.
Obsahová náplň školících modulů:
1. Role manažera, manažerské styly
- Co je součástí manažerské role
- Jaké existují manažerské styly a kdy je vhodné který využívat
- Proč má smysl vést různé lidi různě
- Koučovací styl vedení
2. Stanovování cílů a řízení priorit
- Jak správně nastavit cíle
- Cíle jako důležité motivační prvky v práci manažera
- Řízení priorit: od „hašení“ problémů k efektivnímu výkonu
- ABCD metoda řízení priorit
3. Motivace
- Motivační a demotivační faktory v práci
- Druhy motivace
- Jak motivovat sám sebe
- Jak motivovat své podřízené
- Motivační systém ve firmě
4. Ukládání úkolů a delegování
- Jak přesně vymezit kompetence, zodpovědnosti a povinnosti ve firmě
- Způsoby interní komunikace ve firmě
- Jak správně ukládat úkoly a formulovat příkazy
- Co a jak delegovat
5. Hodnocení a předávání zpětné vazby
- Proč, kdy a jak hodnotit
- Způsoby hodnocení zaměstnanců
- Příprava a průběh hodnocení
- Zpětná vazba zaměřená na výkon a na zlepšování
6. Plánování, řízení času, vedení porad
- Způsoby plánování a jejich využití
- Používání akčních plánů
- Efektivní kontrolování
- Praktické tipy, jak lépe řídit svůj čas
- Efektivní vedení porad
Řízení lidských zdrojů ve firmě
Program je vhodný pro HR manažery a personalisty větších firem a pro manažery malých a středních firem.
Obsahová náplň školících modulů:
1. Systém personální práce ve firmě
- Personální strategie a politika
- Personalistika nebo řízení lidských zdrojů?
- Hlavní cíle v oblasti řízení lidských zdrojů
- Personální činnosti a jejich vzájemné souvislosti
2. Nábor a výběr zaměstnanců
- Plánování počtu a struktury zaměstnanců
- Popis pracovní pozice
- Stanovení požadavků na zaměstnance (kvalifikace, kompetence)
- Zdroje a metody vyhledávání a náboru zaměstnanců
- Metody výběru zaměstnanců, jejich výhody a nevýhody
3. Efektivní výběrové techniky
- Jak zvýšit úspěšnost při výběru zaměstnanců
- Kompetenční model
- Behaviorální interview
- Assessment Centrum
4. Motivování zaměstnanců
- Motivy vs. stimuly
- Základní potřeby zaměstnanců a co je naplňuje
- Kritéria motivačního systému
- Struktura motivačního systému
5. Hodnocení a odměňování zaměstnanců
- Proč hodnotit
- Co hodnotit (výkon x chování x kompetence)
- Kdy a jak hodnotit
- Cíle pracovního hodnocení
- Nástroje a metody hodnocení
- Jak nastavit systém odměňování
- Možnosti a formy odměňování a jejich využití
6. Rozvoj a vzdělávání zaměstnanců
- Identifikace rozvojových / vzdělávacích potřeb
- Plánování vzdělávacích aktivit
- Metody rozvoje a vzdělávání
- Současné trendy ve vzdělávání zaměstnanců
- Vyhodnocení efektivity vzdělávacích aktivit